Trasy

 

Komentované výlety v délce 4-5 hodin

Unikátní jihočeská Zbudovská blata

„Kubata dal hlavu za Blata“. Vezmeme Vás do významné kulturně historické oblasti takzvaných jihočeských Blat, pro kterou je typické vesnické prostředí, s hodnotnými návesními prostory s citlivým zasazením těchto sídel do okolní krajiny, do kraje který si oblíbil i spisovatel Karel Klostermann a který jej inspiroval k napsání románu „Mlhy na Blatech“, do kraje selských rebélií a pytláků.

Holašovice UNESCO – selské baroko

Za jedinečně dochovanou architekturou selského baroka v Holašovicích zapsaném na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, kolem významných jihočeských rybníků, přes ojedinělé památkové rezervace až k Holašovickému Stonehenge.

Po stopách trilogie Babovřesky

Kdo by neznal Babovřesky? Vezmeme Vás na místa, kde se oblíbená trilogie točila, pojedeme malebnou jihočeskou krajinou, ukážeme Vám neznámé architektonické poklady selského baroka, seznámíme Vás s místními pověstmi.

Jihočeskou krajinou až do muzea unikátní americké vojenské techniky z 2.světové války

Krajinou rybníků, malebných vesnic, po místech kde se střetávali američtí a sovětští vojáci až do muzea s unikátní americkou vojenskou technikou z 2.světové války.

Po stopách filmů známých i méně známých

Znáte film Mezi námi zloději ,Jan Cimbura, Mlhy na Blatech nebo pohádky Čertoviny, Tři Bratři, ne, nevadí, ukážeme Vám, kde si to filmaři oblíbili a kde se natočilo pouze pár záběrů.

Komentované výlety v délce 30-50min.

Po městě Hluboká

Založení Hluboké, historické budovy, technické památky, zámecký park, významní rodáci

Kolem Munického rybníka, Zoo Ohrada, dvůr Vondrov

Tématické komentované výlety 30-50min.

Historie rybářství a rybníkářství po současnost
Historie chovu zvěře v oborách + chov bažantů – návštěva bažantnice